LeopardAssist

LeopardAssist 2.3.3

Zainstaluj Leoparda na G4

Zalety

  • Pozwala zainstalować Leoparda na starszych maszynach
  • Łatwy w użyciu

Wady

  • Zmiany w PRAM mogą mieć negatywne konsekwencje

Doskonały
9
LeopardAssist to darmowa aplikacja pozwalającą zainstalować system Mac OS X 10.5 Leopard na starszych komputerach. Nie wymaga przy tym eksperckich umiejętności.

Firma Apple wprowadziła jako wymaganie minimalne dla systemu Leopard, procesor taktowany z prędkością 867Mhz. Pozbawiło to posiadaczy wielu komputerów, w tym ogromną rzeszę taktowanych procesorami wolniejszymi o jedyne 67Mhz, możliwości przesiadki na nowszy system operacyjny.

Instalator Leoparda sprawdza taktowanie procesora i uniemożliwia kontynuowanie instalacji na maszynach, które nie spełniają minimalnych wymagań. O ile na słabszych maszynach jest to uzasadnione, to na komputerach wyposażonych w dwa procesory, całkiem bezpodstawne. Ich użytkownicy mogą skorzystać z pomocy LeopardAssist.

LeopardAssist wirtualnie zmienia taktowanie procesora na 933Mhz i zapisuje te zmiany w pamięci PRAM (Parameter RAM) i restartuje komputer, uruchomiając go z płyty instalacyjnej systemu Leopard. LeopardAssist nie wymaga praktycznie żadnej wiedzy technicznej do przeprowadzenia całej operacji. Nie należy go jednak używać, gdy nie jest nam to niezbędne, ponieważ ingerowanie w PRAM nie należy do bezpiecznych procesów i może się skończyć poważną awarią sprzętu.

Jeśli chcesz korzystać z Mac OS X Leopard na swoim leciwym Macu G4, LeopardAssist to jedyne wyjście. Zastanów się jednak, czy warto, bo ingerencja w PRAM jest zawsze delikatną operacją.

Najczęściej pobierane Programy narzędziowe na mac

Więcej
LeopardAssist

Download

LeopardAssist 2.3.3

Opinie użytkowników o LeopardAssist